Sposób na wydanie swojej książki

Ogólne  20 stycznia, 2017

Myślisz o wydaniu własnej książki? Jeśli czytasz ten wpis, to z pewnością tak. Być może chcesz być jak Michał Szafrański, który nie dość, że zarobił pieniądze, to jeszcze nie skorzystał z usług żadnego dużego wydawnictwa! Być może wiesz, że Twoja nowa książka jest na tyle dobra, że zostanie dostrzeżona przez czytelników. Być może masz dość, że znane wydawnictwa odrzucają Twoją powieść bądź proponują warunki trudne do zaakceptowania.


2

Artykuł sponsorowany

Czytasz o sobie? Koniecznie czytaj dalej!

Michał Szafrański wydał książkę sam. Nie skorzystał z usług żadnego wydawnictwa. Znalazł ludzi i opłacił ich pracę. Nie bał się zainwestować swoich pieniędzy, bo wierzył, że jego produkt jest dobry. Nie każdy jednak ma tak wiernych czytelników jeszcze przed publikacją książki, więc i jej wydanie staje się kłopotliwe. Nie każdy też czuje się na siłach, by samodzielnie prowadzić promocję, zadbać o sieć dystrybucji, znaleźć odpowiednich ludzi jak redaktor, korektor czy projektant okładki…

Być może w tym momencie załamujesz ręce. Niepotrzebnie.

Bo jeśli myślisz, że Twoja książka nie trafi do szerokiej publiczności, mylisz się! Wcale tak nie musi być! Jeśli masz już książkę i nie boisz się inwestycji, istnieje bardzo proste rozwiązanie: wydawnictwo self-publishingowe. Jednym z nich jest Wydawnictwo Poligraf, które wspomaga cały proces wydawania i dystrybuowania książki. Z jednej więc strony musisz ponieść pewne ryzyko, gdyż w całości finansujesz wydanie swojej książki. Z drugiej otrzymujesz profesjonalną pomoc, która umożliwi Ci przygotowanie, wydanie, a przede wszystkim wydrukowanie książki.

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą wydawnictwa, sprawdź, jak wydać własną książkę na ich stronie. Tam też znajdziesz przykładowy koszt wydania oraz ewentualny zysk.

Ja przygotowałam krótki „poradnik”, który wprowadzi Cię w proces wydawania książki razem z Poligrafem. Wystarczy, że wykonasz 4 kroki:

  1. Napisz książkę
    Niby oczywistość, ale bez tego ani rusz. Masz pomysł? Świetnie! Przelej go na papier jak najszybciej, bo myśl jest taka ulotna…
  2. Wyślij fragment liczący około 20 stron do wydawnictwa
    Koniecznie zaznacz, ile stron ma książka. Ułatwi to późniejszą wycenę.
  3. Podpisz umowę
    Wydawnictwo przygotuje kalkulację wydania, na podstawie której podejmujesz decyzję. Jeśli nadal marzysz o znalezieniu się na liście bestsellerów znanej sieci, to zapoznaj się z umową i ją podpisz. Za chwilę świat sławy otworzy swoje wrota!
  4. Przelej środki
    Aby książka znalazła się na półkach Twoich czytelników, nie zapomnij o przelaniu wyliczonych środków. Wydawnictwo może rozłożyć kwotę na raty. Od tego momentu Poligraf działa i w przeciągu 3 miesięcy Twoja książka trafi do księgarni!

Zastanawiasz się, ile zarobisz?

Wydawnictwo zakłada, że 75% wszystkich wpływów ze sprzedaży książki trafia na Twoje konto. Na wpływy składa się 50% ceny detalicznej (pozostała część to marża hurtowników i księgarzy) – Ty ustalasz cenę, jaka znajdzie się na okładce.

Po wydrukowaniu książki wylądują w księgarniach, także w Empiku. Będą miały nadany numer ISBN, a ponadto obowiązkowo znajdą się w bibliotekach – choćby w Bibliotece Narodowej w Warszawie oraz Bibliotece Jagiellońskiej.

To co, kiedy wydajesz swoją debiutancką powieść?

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: