Charytatywna aukcja sztuki już jutro w Warszawie!

  7 czerwca, 2016

Lubię akcje, które nie tylko sprawiają nam przyjemność, ale jednocześnie robią coś dobrego. Jeśli więc chcecie nabyć prace znanych artystów, jutro macie niepowtarzalną okazję – po raz trzeci Pragaleria organizuje Aukcję Charytatywną dla Maxa. Co ważne, ceny wywoławcze wszystkich prac zaczynają się od 100 zł!


0

Poniżej przedstawiam informacje prasowe przygotowane przez organizatorów:

Pragaleria zaprasza na 3 Aukcję Charytatywną dla Maxa, która odbędzie się już w tę środę 8 czerwca 2016 r. o godz. 19.30 w siedzibie Pragalerii na ul. Stalowej 3 w Warszawie. Z oferowanymi na aukcji pracami można zapoznać się podczas trwającej w Pragalerii wystawy przedaukcyjnej czynnej do 8 czerwca włącznie w godz. 12.00 – 19.00 oraz w katalogu zamieszczonym na stronie internetowej www.pragaleria.pl.

Organizowana już po raz trzeci Aukcja dla Maxa to charytatywna inicjatywa wspierająca Maxymiliana Buczkowskiego-Stępińskiego, młodego człowieka chorego na autyzm, a pośrednio także jego Mamę artystkę Dorotę Buczkowską, która zajmuje się jego wychowaniem.

W katalogu 3 Charytatywnej Aukcji dla Maxa znajduje się 105 prac malarskich, graficznych, rysunkowych oraz fotografii. Prace przekazali artyści bardzo znani i utytułowani, twórcy wyjątkowo cenieni przez kupujących oraz autorzy młodego pokolenia. Aukcję charakteryzują wyjątkowo atrakcyjne ceny wywoławcze – licytacja wszystkich prac rozpoczyna się od 100 zł.

Kolekcjonerów na pewno zelektryzują nazwiska Jadwigi Sawickiej, Doroty Buczkowskiej, Jana Mioduszewskiego, Sławomira Tomana, Joanny Pawlik, Rafała Borcza, czy Małgorzaty Jastrzębskiej. Dla wielbicieli fotografii istotną propozycją będą prace Igora Omuleckiego, Macieja Stępińskiego, Dominika Tarabańskiego, Kai Dobrowolskiej, Wojciecha Pusia i Agaty Grzybowskiej. Szczególnie ciekawymi pozycjami w katalogu są także trzy prace Wojciecha Zamecznika współcześnie wykopiowane z oryginalnych negatywów artysty przez Fundację Archeologia Fotografii i będące jej darem na aukcję. Koneserzy dobrego malarstwa zwrócą na pewno uwagę na artystów stale współpracujących z Pragalerią, których twórczość cieszy się znaczną estymą. Do ich grona należą Magdalena Daniec, Agnieszka Pietrzykowska, Anna Nosowicz, Andrzej Fronczak, Małgorzata Stępień, Maja Kiesner, Michał Warecki, Alicja Kappa, Stanisław Tomalak, Tomek Mistak, Agata Rościecha, Filip Pręgowski, Robert Jaworski, Michał Baca i Piotr Szwabe. Zainteresowanie wzbudzą też prace artystów młodszego pokolenia. Najciekawsze z przekazanych na aukcje są autorstwa Iwony Gabryś, Michała Mroczki, Iwony Delińskiej, Sabiny Marii Grzyb, Mileny Brudkowskiej, Urszuli Niemirskiej i Agaty Ruman. Wyjątkowo wrażliwym kolekcjonerom warto polecić oferowane w katalogu rysunki, które na aukcjach charytatywnych pojawiają się często i należą do wyjątkowo ciekawych prac. W tym przypadku docenić warto kameralne dzieła Julii Kowalskiej, Michała Smandka, Michała Jędrczaka i Michała Janicy.

Na Aukcji Charytatywnej dla Maxa nie obowiązuje wadium i opłata poaukcyjna. Nie będzie możliwości dokonywania wpłat kartą płatniczą. Pełen katalog aukcyjny znajduje się na stronie Pragalerii  

Malgorzata Jastrzebska, 464, 2016, olej, plotno, 30x40cm
Malgorzata Jastrzebska, 464, 2016, olej, plotno, 30x40cm

 

Dorota Buczkowska, Z cyklu Laskotanie podniebienia, 2013, akryl, plotno, 100x80 cm
Dorota Buczkowska, Z cyklu Laskotanie podniebienia, 2013, akryl, plotno, 100×80 cm

 

Wojciech Zamecznik, studium do plakatu Miedzynarodowego Festiwalu Muzyki Wspolczesnej Warszawska Jesien, 1962-2013, fotografia czarno biala, papier barytowy, 17x22,6 cm, wspolczesna odbitka ze skanu negatywu wykonana przez Fundacje Archeologia Fotografii w 2013 r., naklad 5na10
Wojciech Zamecznik, studium do plakatu Miedzynarodowego Festiwalu Muzyki Wspolczesnej Warszawska Jesien, 1962-2013, fotografia czarno biala, papier barytowy, 17×22,6 cm, wspolczesna odbitka ze skanu negatywu wykonana przez Fundacje Archeologia Fotografii w 2013 r., naklad 5na10
[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: