SkierCon X – czyli fantastyczne Skierniewice pod patronatem Oko na kulturę!

  17 lipca, 2022

Na skraju lasu, w niedalekiej przyszłości, gdzieś pomiędzy Łodzią a Warszawą, w miejscu gdzie na co dzień młode głowy próbują zgłębić tajemnice otaczającego nas świata, a jednocześnie w pocie czoła walczą o przetrwanie, po raz 10, odbędzie się SkierCon.


0

I nie to, żebym była stronnicza (lokalny patriotyzm i te sprawy), ale wiecie taka gratka zdarza się tylko raz do roku. Tym bardziej, że organizatorzy jak zawsze stają na głowie, żeby ilość atrakcji wypełniła Wam dzień, i noc. I to od piątku aż do niedzieli.

A czego możecie spodziewać się po SkierConie? Wszystkiego co fantastyczne! Dosłownie i w przenośni. Bo wszak to konwent fantastyczny, ale widząc program stwierdzam, że jest on po prostu wyśmienity!

Oczywiście, jak to na konwentach, znajdziecie tu mnóstwo spotkań, paneli dyskusyjnych, prelekcji z interesującymi, intrygującymi i popularnymi osobowościami świata Internetu, nauki, popkultury, literatury czy co tam jeszcze można tu dopisać. Wymienić tu można choćby Marcina Przybyłka, Jakuba Ćwieka czy Dominikę Tarczoń. Będzie też Kapitan Fandom, który będzie rozprawiał o multiwersach.

Jednak im dalej w las, tym robi się ciekawiej. I tak, fani Harry’ego Pottera będą mogli spróbować swoich sił w mugolskiej wersji quidditcha pod czujnym okiem łódzkiej drużyny SkyWeavers. Będą warszaty, będzie i turniej! To trzeba zobaczyć! A jeśli akurat nie kręcą Cię miotły, to możesz dołączyć do walki łuczników, w której strzelasz do przeciwnika z miękkich strzał z łuków o bezpiecznym naciągu. I oczywiście będzie, turniej łucznicy, turniej szermierczy… A gdy już złapiesz chwilę oddechu, warto zajrzeć na warsztaty garncarskie poprowadzone przez Rodzinę Konopczyńskich w Bolimowie (Ci, którzy kojarzą już trochę SkierCon wiedzą, że to właśnie za ich sprawką można zakupić przepięknie SkierQubasy)

Ci, którzy lepiej czują się w świecie Gwiezdnych Wojen czy azjatyckiej kulturze, znajdą dedykowaną sekcję, wypełnioną prelekcjami i konkursami. Ci, którzy kochają starą Akademię Pana Kleksa, mają szansę sobie ją przypomnieć na dużym ekranie, w plenerze. Nie muszę chyba dodawać, ze nie zabraknie takich elementów jak gry planszowe, LARPy, RPG. Wiadomo, pełna profeska.

Będą też akcenty z zamierzchłych czasów. Czeka Cię więc interaktywna wystawa retrogamingowa, gdzie odnajdziecie taki sprzęt jak Nintendo, Sega, Sony czy Commodore. I uwaga! Zapanowano dwa turnieje: Dyna Blaster (Bomberman) oraz Super Mario Bros.

I na sam koniec wisienka na torcie: czyli konkurs cosplay o statuetkę Oskiera!

To jak? Widzimy się w ostatni weekend lipca (29-31 lipca 2022) w Skierniewicach?

I oczywiście łapcie link, gdzie znajdziecie piękną rozpiskę, co, gdzie i jak! A ja z przyjemnością mogę ogłosić, że jestem patronem medialnym wydarzenia!

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: