Patronat medialny: Wystawa Mirrors of Hell & Heaven – wernisaż Color Wings Wioletta Karaś

  17 lutego, 2018

Miło mi poinformować, że patronuje tak niezwykłej wystawie… Wernisaż odbędzie się za niecały miesiąc, bo 9 marca, a całemu przedsięwzięciu będą towarzyszyć dodatkowe, niemniej ciekawe wydarzenia.


0

Poniżej zamieszczam informację prasową, a moje wrażenia powystawowe przeczytacie tuż po wernisażu!

9 marca w sercu Warszawy, na sali wystawowej Instytutu Cervantesa przy ulicy Nowogrodzkiej 22 w Warszawie odbędzie się kolejny wernisaż prac malarskich artystki – Wioletty Karaś. Tytuł wystawy: Mirrors of Hell & Heaven oznacza wielowymiarowość życia i ludzi.

Artystka pokazuje z pozoru proste życiowe sytuacje oraz tematy, których głębia dotyka najdalszych zakamarków jestestwa. Jest to często skomplikowana gra ludzkiej świadomości z podświadomością. Zatem wernisaż to swoisty gabinet luster ludzkiego życia i emocji, w którym będzie można dostrzec prawdę i uczucia, na co dzień niewidoczne dla ludzkiego oka.

Wystawa została podzielona na dwie części: mroczną i jasną. Pierwsza część pokazuje ludzi słabych, którzy błądząc, nie mogą odnaleźć się w otaczającym ich świecie. Mimo pragnienia szczęścia wciąż podejmują błędne i negatywne w skutkach decyzje. Życie daje im wiele szans, jednak gdy miarka się przebiera, konsekwencje są bolesne i często nieodwracalne. Z pozoru tacy ludzie są silni, uśmiechnięci, aczkolwiek artystka dostrzega i pokazuje ich rozdarte, smutne i płaczące za nieosiągalnym szczęściem wnętrza. Druga, jasna strona obrazuje kobietę i mężczyznę przepełnionych prawdziwą życiową energią, czyli mocnych i  pełnych sił. Są to osoby świadome, które żyją w zgodzie z własną naturą. Szanują przede wszystkim siebie i otaczający ich świat.

Na wystawie będzie można również zobaczyć kombinacje znajdujące się na granicy mrocznej i jasnej strony, czyli ich połączenia: Ciemne z Jasnym, Jasne z Ciemnym; Ciemne z Ciemnym, Jasne z Jasnym. W ten sposób artystka pragnie zadać odbiorcom pytanie: która strona ludzkiego „ja” wygrywa – ciemna czy jasna? Po której stronie stoję? Kim jestem?

Podczas wernisażu na uczestników czekają również dodatkowe atrakcje: występ baletu Warsaw Balet z udziałem Natalii Marii Wojciechowskiej oraz koncert Damiana Bartosiewicza. Nie ma tu przypadku, gdyż taniec i muzyka to kolejne pasje artystki, które po raz kolejny pojawiają się podczas jej wernisażu. Bez wątpienia miały też wpływ na jej twórczość i emocje, które można dostrzec w obrazach.

Mentorem prac artystki jest Andrew Bartosz – znakomity artysta z Australii.

Program wernisażu:

19.00 – otwarcie wernisażu

19.30 – oficjalne przywitanie, prezentacja marki Color Wings, podziękowania dla partnerów i sponsorów

20.00 – występ baletu Warsaw Ballet część I

20.15 – występ baletu Warsaw Ballet część II

20.45 – występ baletu Warsaw Ballet część III

21.00 – koncert: Damian Bartosiewicz

22.30 – zakończenie wernisażu

Prowadzący: Marcin Lepa

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i skierowany do wszystkich pasjonatów, nie tylko sztuki ale i życia.

Mentorem prac artystki jest Andrew Bartosz – znakomity artysta z Australii.

Celem wystawy jest również wsparcie inicjatywy „Bieg po Nowe Życie”, na którą zostanie przekazane 10% kwoty uzyskanej ze sprzedaży obrazów.

Gdzie? Instytut Cervantesa, ul. Nowogrodzka 22

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: