(nie)dobra kultura ep7, czyli co w internetach piszczy

Ogólne Sierpień 28, 2017

Powroty są trudne, szczególnie gdy wraca się w z tak pięknych, polskich okolic jak Sudety. Tym razem jednak mój powrót to również początek zmian niemal w każdej sferze, zarówno zawodowej, prywatnej jak i blogowej. Nim jednak rozpocznę kolejną podróż, zapraszam Was na siódmą odsłonę (nie)polecajek kulturalnych. Co warto przeczytać, obejrzeć, a co omijać szerokim łukiem?


5

Polecane książki

 • „To, co zostawiła”, Ellen Marie Wiseman | Recenzja na blogu Wielki Buk
  Cieszy mnie i to bardzo, że na blogu Olgi można znaleźć wiele wartościowych powieści młodzieżowych. Takich, które są dalekie od miałkich historii. Takich, które poruszają trudny temat. Tym razem przedstawiona książka opowiada o młodej (18-letniej) kobiecie, która znalazła się w zakładzie dla obłąkanych. Trochę historii, wiele mocnych akcentów.
 • Między prawem. Przedpiekle”, Vera Eikon | Recenzja na blogu Mozaika Literacka
  Mocny kryminał/powieść sensacyjna napisana przez kobietę. Teoretycznie druga część cyklu, jednak bez wahania można sięgnąć i po tę część. Policja, mafia i politycy. Niby brzmi znajomo, ale autorce udało się wszystko połączyć w sensowną, a przede wszystkim autentyczną całość.

Książki, które rozczarowały

 • ” Przeszłość”, Tessa Hadley  | Recenzja na blogu Okiem Wielkiej Siostry
  Komu jak komu, ale Oldze można wierzyć. A skoro ona mówi, że rozczarowuje, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak jest. A przecież mogło być świetnie. Rodzina, rodzeństwo, dom. Relacje, które nie są takie, jakie powinny być. A jednak coś nie poszło. A jednak wyszło płasko i bez polotu.
 • Dziecioodporna”, Emily Giffin | Recenzja na blogu Kreatywna Alternatywa
  Ważny temat, który ostatnio dość często pojawia się w mediach. Bo w końcu kobieta = dzieci, prawda? Wcale nie! Lecz główna bohaterka chyba nie została wykreowana zbyt przekonująco, a do tego irytująco…

Polecany film

 • „Get out” | Recenzja na blogu Okiem Wielkiej Siostry
  Film, który zachwycił mnóstwo osób. Od tych, co kochają horrory, po tych, co sięgają po ten gatunek dość rzadko. To nie tylko horror, to również film o rasizmie i bolączkach amerykańskiego społeczeństwa. Wejście w duszę białej, średniej klasy. Na tak jest Olga, na tak byłam i ja

Co Wy polecacie, a co odradzacie? Co przykuło Waszą uwagę w minionym tygodniu?

Podobał ci się artykuł?

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami kulturalnymi, recenzjami i innymi wpisami?

Zapisz się na newsletter
 • Olga

  Och jak mi miło znaleźć się w tak zacnym gronie :). Szkoda tylko, że z kiepską książką zamiast z arcydziełem ;). Tym razem nic dla siebie nie znalazłam – młodzieżówki mnie nie kręcą, a od kryminału ostatnio stronię. Jutro zabieram się za „Powolność” Kundery, więc liczę na to, że znowu zostanę przez autora oczarowana :).

  • http://okonakulture.pl/ Paulina M.

   O! To pewnie przełamiesz złą passę 🙂 Ale dobrze, że chociaż filmowo dobrze trafiłaś!

 • http://szoszo.pl/ szoszo.pl

  Ja właśnie czytam „Słowa między ludźmi” Walerego Pisarka, książka już dosyć stara, bo powstała w latach 80., ale właśnie teraz, gdy za pośrednictwem internetu, tak wiele osób ma okazję publicznie posługiwać się językiem (pisanym, mówionym, bez różnicy), wydaje mi się wyjątkowo na czasie. Polecam wszystkim, którzy chcieliby z większą świadomością i wprawą posługiwać się językiem polskim. 🙂

  • http://okonakulture.pl/ Paulina M.

   Nie tylko ciekawa książka, ale i seria wydana przez Wydawnictwo Trio – szkoda jedynie, że ma udało się przygotować / wznowić trzy tomy. Dzięki za polecenie!

 • http://bookendorfina.blogspot.com Bookendorfina Izabela Pycio

  Czytałam „Dziecioodporną” i mile wspominam przygodę z tą książką. Pozostałych jeszcze nie miałam okazji wziąć do ręki. Po „To, co zostawiła” z pewnością nie sięgnę, ale „Przeszłość” powinna mnie zainteresować. 🙂
  Bookendorfina

%d bloggers like this: