(nie)dobra kultura ep6, czyli co w internetach piszczy

Ogólne Lipiec 24, 2017

Dziś książkowo. Wybór coraz większy, więc i coraz trudniej zdecydować, co powinno się znaleźć w zestawieniu. Pomimo wszystko mam dla Was trzy ciekawe powieści (a wraz z nimi równie ciekawe recenzje) oraz jedną pozycję, która nie tyle była zła, co… mało zaskakująca, a przez to lekko rozczarowująca.

Polecane książki

 • „Wiara”, Anna Kańtoch” | Recenzja na blogu Myśli i słowa wiatrem niesione
  Morderstwo. Mała miejscowość. Rok 1986, kilka tygodni od katastrofy w Czarnobylu. I niespodziewane morderstwo. Kryminał osadzony w polskich realiach lat osiemdziesiątych. Niepokoje i mała zamknięta społeczność. A na dodatek świetne pióro Anny Kańtoch. Poleca Ania. Więc i ja Wam polecam.
 • Wybór”, Samantha King | Recenzja na blogu Przystanek szczęścia
  Przyznam, że najbardziej zafascynowała mnie tematyka powieści. Bo sama jestem matką (choć jedynaka) i nie potrafię wyobrazić sobie ogromu negatywnych uczuć, jakie mogły pojawić się u bohaterki. Sytuacja, wręcz niemożliwa i wcale nie tak oczywista, jak mogliby na początku spodziewać się czytelnicy. Zainteresowni? Zajrzyjcie koniecznie do recenzji!
 • Dyskretne szaleństwo”Mindy McGinnis | Recenzja na blogu Wielki Buk
  Z
  aglądamy do XIX-wiecznego przytułku dla chorych psychicznie w Bostonie. To nie miejsce, w którym chory odzyskuje zdrowie. To miejsce, w którym eksperymenty i poniżenie drugiego człowieka jest na porządku dziennym. I do takiego przytułka trafia Grace, główna bohaterka książki….

Książka, która rozczarowała

 • „Co zdarzyło się Lake Falls”, Artur K. Dormann Recenzja na blogu Bookendorfina
  Gdy uciekasz od psychopatycznego partnera, pragniesz odnaleźć spokój. I na nowo szczęście. Gdy już to się udaje naszej bohaterce, Vic, spada na nią kolejna bomba: jej kilkuletnia córka jest śmiertlenie chora. Istnieje szansa na jej uzdrowienie, lecz Vic musi zgodzić się na niebezpieczną umowę. Ciekawy pomysł, ciekawa fabuła, a jednak nie wszystkie elementy zagrały tak jak trzeba.

Podobał ci się artykuł?

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami kulturalnymi, recenzjami i innymi wpisami?

Zapisz się na newsletter
 • http://bookendorfina.blogspot.com Bookendorfina Izabela Pycio

  Wybór – na długo zapamiętam, postawienie kobiety przed skrajnym dylematem, mocna propozycja czytelnicza. 🙂
  Za to, Co zdarzyło się w Lake Falls, faktycznie pozostawia sporo niedosytu czytelniczego, choć pomysł na fabułę bardzo ciekawy. 🙂
  Bookendorfina

 • Agnieszka S.

  Wybór – czytałam i jestem ciągle pod wpływem tej książki. Zakończenie jest idealne 🙂

  • http://okonakulture.pl/ Paulina M.

   Mam coraz większą ochotę na tę książkę! W sumie to nie mogę się doczekać, kiedy po nią sięgnę 🙂

 • http://bookendorfina.blogspot.com Bookendorfina Izabela Pycio

  To prawda, więcej spodziewałam się po „Co zdarzyło się w Lake Falls”, podobnie jak „Dyskretne szaleństwo”, które nie do końca mnie do siebie przekonało, choć wielu osobom się spodobało, a zaczęło się rewelacyjnie, jednak scenariusz zdarzeń stopniowo wytracał na napięciu, dreszczach emocji i angażującym wciąganiu czytelnika, szkoda.
  Bookendorfina

  • http://okonakulture.pl/ Paulina M.

   „Dykskretne szaleństwo” zabieram ze sobą na urlop. Jestem ciekawa jak mi się spodoba i do której ostatecznie grupy będę należeć. Szkoda, że Cię rozczarowało, bo jednak liczę się z Twoim zdaniem i trochę się boję lektury.

%d bloggers like this: