Fantasmazuria nadchodzi! Mazury na jeden weekend zamienią się w stolicę fantastyki [patronat medialny]

 Kwiecień 26, 2017

Z czym kojarzą Wam się Mazury? Z sielsko upływającym czasem, spokojem odbijającym się od tafli jeziora i piskiem ptaków żerujących przy jego brzegu? Nie bez przyczyny pisarze umieszczają tam akcję swoich książek, gdy opisują zmiany zachodzące w życiu bohatera. Bo przecież gdzie najlepiej odnaleźć siebie, jeśli nie w miejscu, w którym zatrzymał się czas?


1

A co powiecie na to, by Mazury nie były wciąż domem nad rozlewiskiem, a stolicą fantastyki? Co prawda czeka nas dopiero pierwsza edycja Fantasmazurii, ale organizatorzy już teraz zapewniają szereg atrakcji, a to przecież nie koniec! Trzydniowy festiwal odbędzie się w malowniczej (a jakżeby inaczej) Ostródzie na terenie Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Mazury.

Wśród zaproszonych gości znajdziecie takich jak pisarzy i twórców jak: Jakub Ćwiek, Rafał Dębski, Anna Jadowska, Andrzej Pilipiuk, Michał Gołkowski, Krzysztof Haladyn czy Jacek Łukawski. Grono zagranicznych gwiazd zasilili Adrian Tchaikovsky czy Catherine Webb. Nie zabraknie znanych youtuberów, blogerów i cospleyerek.

Oczywiście, gdyby było Wam zbyt nudno, to dodatkowo możecie posłuchać świetnej muzyki. Na festiwalu zagrają Łysa Góra, Runika oraz Żywiołak. A fantastyczną wiedzę pochłoniecie na spotkaniach i wykładach ułożonych w trzy bloki tematyczne: literacki, filmowo-serialowy oraz naukowy. Będą stoiska z biżuterią, książkami i plakatami. Znajdzie się coś dla fanów Gwiezdnych Wojen, Gry o Tron, a nawet… klocków Lego. Na dokładkę otrzymacie wartsztaty z makijażu czy rękodzielnictwa.

Rezerwujcie sobie termin 16-18 czerwca i wpadnijcie na nową, fantastyczną imprezę. Nawet jeśli na co dzień preferujecie inne gatunki, to spróbujcie! Organizatorzy postarali się, by na imprezie odnaleźli się zarówno starzy wyjadacze i wielbiciele fantastyki jak i początkujący, którzy mają przed sobą jeszcze wiele do przeczytania, obejrzenia i… zagrania.

Wiecie kto poprowadzi konkurs cosplay’owy? Sam Tomasz Knapik!

A ja z przyjemnością ogłaszam, że blog Oko na kulturę jest patronem medialnym Fantasmazurii.

Śledźcie fanpage wydarzenia, stronę oraz oczywiście mnie 😀

Podobał ci się artykuł?

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami kulturalnymi, recenzjami i innymi wpisami?

Zapisz się na newsletter




  • http://www.mozaikaliteracka.pl/ Miłka Kołakowska

    Mazury kojarzą mi się przede wszystkim z dzieciństwem i domem rodzinnym. Cieszę się, że północno-wschodnia Polska coraz częściej gości na mapie imprez o charakterze literackim. Sama nie jestem fanką fantastyki, ale myślę, że miłośnicy gatunku znajdą na festiwalu wiele atrakcji. Pozdrawiam! 🙂

%d bloggers like this: