„Misja – książka” zakończona! Liczba zgłoszonych książek robi wrażenie!

  13 marca, 2017

„Misja – książka” zakończyła się niebywałym sukcesem! Liczba zgłoszonych książek wyniosła… 900! Robi wrażenie, prawda?

Zespoły, składające się z od 3 do 10 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, przygotowywały publikację, składającą się z kilku opowiadań. Nie wystarczyło jednak napisać tekstu, który zostanie oceniony przez jury, ale należało również zadbać o wizualną część książki. Zadanie to wymagało nie lada wytrwałości, kreatywności i oczywiści znajomości zasad pisowni języka polskiego. Nad każdym zespołem czuwał jeden wybrany nauczyciel – opiekun.


1

Zaskakuje nie tylko liczba zgłoszonych książek, ale także różnorodność zbiorów. Pojawiały się zarówno kryminały, fantastyka, a nawet… podróże międzygwiezdne. Uczniowie poruszali takie tematy jak problemy dorastania, wyobcowanie, miłość i nienawiść (a jakże!) czy odmienność i tolerancja.

Konkurs miał za zadanie pobudzić uczniów do kreatywnego tworzenia dzięki wykorzystaniu elektronicznych narzędzi. Patrząc po liczbie zgłoszonych publikacji, a także wyrównanemu poziomowi, misja została wypełniona!

„Jestem pod wrażeniem ilości i objętości prac, które zostały nadesłane na konkurs. Poziom okazał się bardzo wyrównany i naprawdę ciężkim zadaniem było wybranie książek, które powinny znaleźć się na podium. Autorzy włożyli w stworzenie swoich tomów mnóstwo pracy, poświęcili im dużo czasu i zaangażowania. Bardzo cieszy, że młodzi ludzie tak chętnie piszą, ale i, wbrew obiegowym opiniom, dużo czytają, co doskonale widać w wielu z nadesłanych tekstów. Byłam pod dużym wrażeniem współpracy zespołowej, która zaowocowała kilkoma naprawdę ciekawymi rozwiązaniami formalnymi” – mówi Juror konkursu, Dominika Słowik.

W pierwszym etapie (głosowanie Internautów) wybrano 50 praz z największą liczbą głosów. Następnie 6-osobowe jury, składające się  z takich osób jak:

  • Beata Stasińska
  • Dominika Słowik
  • Marcin Wilk
  • Michał Rusinek
  • Sylwia Chutnik
  • Joanna Olech

wybrało 6 książek oraz 6 opowiadań, które wyróżniły się na tle innych zarówno wartością literacką jak i graficzną.

Oficjalne wręczenie nagród, a także wyłonienie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca, odbędzie się 20 marca 2017 roku w czasie uroczystej Gali Konkursu w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie.

Zwycięskie prace możecie przeczytać na stronie systemu wydawniczego: Ridero

Konkurs został zorganizowany przez Ridero IT Publishing oraz Fundację Nowoczesna Polska pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej

Oraz medialnym patronatem m.in. bloga Oko na kulturę 🙂

 

 

 

 

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: