Wygraj egzemplarz najnowszego tomu listów Henryka Sienkiewicza od PIW!

  29 listopada, 2016

Sienkiewicz, przez jednych uwielbiany, przez innych znienawidzony. Choć noblista, to jednak szkoła sprawiła, że jego powieści wiele osób omija szerokim łukiem. A może chcecie poznać go od innej strony? Bo niezależnie czy go kochacie czy nienawidzicie jego listy do bliskich mu osób są fantastyczną lekturą, która odkrywa jego inne, bardziej przyjazne oblicze.


3

Konkurs został ogłoszony pod RANKINGIEM najbardziej wzruszających powieści Sienkiewicza. Postanowiłam jednak przenieść go także do oddzielnego postu, aby łatwiej dotrzeć do informacji o możliwości zdobycia tak zacnej nagrody. Zasady zostają wciąż takie same, wydłużam jedynie termin zgłaszania swoich odpowiedzi. Nie przedłużając: zapraszam!

Do wygrania są 3 egzemplarze listów Henryka Sienkiewicza „Widziałem wszystko, com chciał i potrzebował widzieć” ufundowane przez Państwowy Instytut Wydawniczy.

Co trzeba zrobić, aby wygrać książkę? Wystarczy, że odpowiecie na jedno proste pytanie: „Kim dla Was jest Sienkiewicz i jaka powieść okazała się dla Was całkowitą porażką, totalną nudą a może cudowną literacką podróżą?” Możecie też opowieść historie szkolne związane z Sienkiewiczem. Pełna dowolność, byleby dotyczyła naszego noblisty i jego powieści!

Wybieram trzy odpowiedzi, a każda z nich zostanie nagrodzona jednym tomem listów. A jeśli zgłosi się więcej niż 10 osób dorzucę od siebie Mikołajkowy prezent dla jednej najlepszej odpowiedzi! Oczywiście w postaci książki 🙂

Odpowiedzi zostawiacie pod tym postem (lub jeśli wolicie pod rankingiem) do 7 grudnia 2016 r do północy! Zostawcie także maila, abym mogła się z Wami skontaktować. Po zakończeniu konkursu adres e-mail zostanie usunięty z Waszych komentarzy. Nagrody będą wysyłane na terenie Polski.

Od wydawcy:

Widziałem wszystko, com chciał i potrzebował widzieć to bogato ilustrowany tom korespondencji Henryka Sienkiewicza, w którym czytelnik znajdzie nieznaną do tej pory twórczość epistolarną autora Trylogii. Wśród adresatów znalazły się tu osoby z kręgu najbliższych krewnych i przyjaciół pisarza, m.in. Jadwiga Janczewska, Karol Potkański, Stanisław Witkiewicz czy Maria Skłodowska-Curie.

To co? Gotowi?

[Aktualizacja] Z małym poślizgiem, ale przyszedł wreszcie czas, by podać osoby, do których powędrują książki: Bookowa dziewczyna, Olga, oxinspirationxo! Gratuluję!

[mc4wp_form id="3412"]
Wpis powstał w ramach tematu: Sienkiewcz


%d bloggers like this: