Kulturalne hity i kity #23

Ogólne  31 października, 2016

Ze względu na długi weekend, najnowsze zestawienie pojawia się w poniedziałkowy wieczór… To wolne, ta zmiana czasu, te szybko upływające chwile. Jesienna aura coraz bardziej daje się we znaki, więc przyda się kolejna porcja kultury wartej polecenia.


10

Zestawienie obejmuje recenzje, które pojawiły się w dniach 17-23 października 2016.

HITY książkowe

Hity książkowe - Nie poddawaj się - Rainbow Rowell

Tytuł: Nie poddawaj się – nowość
Data premiery: 12 października 2016
Wydawnictwo: HarperCollins Polska

W poprzednim zestawieniu na drugim miejscu pojawiła się inna książka autorki: „Załącznik”. W tej pozycji pisarka zaskoczyła chyba wszystkich, tworząc powieść tak dziwną, tak nieobliczalną, a jednocześnie bardzo znajomą… Bo wyobraźcie sobie… Nie, ja nie podejmuje się wytłumaczenia fabuły. Przeczytajcie jedną z recenzji!

 

Hity książkowei - Mimo twoich łez - Tarryn Fisher

Tytuł: Mimo twoich łez (Tom 2)– nowość
Data premiery: 26 października 2016
Wydawnictwo: Otwarte

Dalsze losy bohaterów z pierwszego tomu. Nadal nieoczywiste, nadal niejednoznaczne portrety. Nadal mnóstwo emocji, które rozpalają serca czytelników. Tarryn Fisher wciąż utrzymuje wysoki poziom.

 

Hity książkowe -behawiorysta - remigiusz mróz

Tytuł: Behawiorysta – nowość
Data premiery: 26 października 2016
Wydawnictwo: Filia

Jak wiele osób kocha prozę Remigiusza Mroza, można było zobaczyć na Targach Książki w Krakowie. I choć niektórzy narzekali na słabszą formę pisarza, najnowsza powieść okazuje się pochłaniać czytelnika w całości. Remigiusz Mróz zabiera nas w sam środek zamachu dokonanego w… przedszkolu. Zamachowiec nie przedstawia swoich żądań, na dodatek włącza w sieci transmisję na żywo.

 

Hity książkowe - Londyn w czasach Sherlocka Holmesa

Tytuł: Londyn w czasach Sherlocka Holmesa – nowość
Data premiery: 7 czerwca 2016
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Chcesz poznać Londyn z XIX wieku i początku XX? Chcesz wiedzieć, kto wtedy tworzył, pisał, a kto zabijał niewinne kobiety? Nie masz wyjścia, to książka-album dla Ciebie. Zbiór ciekawostek i anegdot w pięknej oprawie.

 

Hity książkowe - Rzymianami bendąc - Kneale Matthew

Tytuł: Rzymianami bendąc – nowość
Data premiery: 27 października 2016
Wydawnictwo: Wiatr od morza

Gdy rozwodzą się rodzice najbardziej cierpią nie dorośli, a dzieci. Które często nie rozumieją, które wciąż kochają oboje, które pragną czuć się bezpiecznie. Matthew Kneale postanowił wcielić się w rolę 9-letniego chłopca i to właśnie z jego perspektywy opisać rozpadający się świat. Językiem pełnym błędów językowych wszelkiej maści.

 

Hity książkowe - Król - Szczepan Twardoch

Tytuł: Król – nowość
Data premiery: 12 października 2016
Wydawnictwo: Literackie

Świat gangsta lat trzydziestych. Żyd bokser, narkotyki, drogie samochody. Historia mieszająca się z fikcją. Jedni czytelnicy zachwyceni, inni rozczarowani. Na pewno jednak rzecz warta przeczytania.

KSIĄŻKA dobrze rokująca

Nowy dział, a jakże. Wybieram jedną pozycję z tych, które ukażą się w przyszłym tygodniu. Tę, która najbardziej mnie zainteresuje. Która oszołomi mnie opisem, autorem, okładką. Wszystkim po trochu 😉 Zapowiedź, która wydaje się dobrze rokować.

Choć to debiut literacki, Natalia Fiedorczuk opisuje temat bardzo bliski wielu młodym ludziom. Jednocześnie przerabiany wielokrotnie, ale wierzę, że autorce udało się stworzyć wiarygodny portret kobiety, która właśnie zostaje matką. Pomimo przeszkód, które spotykają ją w życiu. Książka „Jak pokochać centra handlowe” wydawnictwa Wielka Litera ukaże się 2 listopada 2016 r.

Zapowiedź-Jak pokochać centra handlowe - Natalia Fiedorczuk

HITY filmowe

Hity filmowe - Wolyn - Wojciech Smarzowski

Tytuł: Wołyń – nowość
Data premiery: 7 października 2016

To film, który powinien obejrzeć każdy. Film, który rozdziera serca. Nie tylko brutalnością, ale tragedią. Zbrodnią. Ludobójstwem. Prawdą o człowieku.

 

23-f-2-dziewczyna-z-pociagu

Tytuł: Dziewczyna z pociągu – nowość
Data premiery: 7 października 2016

Kobieta, alkoholiczka, obserwuje świat z okien pociągu. Pewnego dnia zauważa, że mieszkanka jednego z domów znika… Film nakręcony na podstawie książkowego bestsellera. I podobnie jak on wzbudza mieszane uczucia wśród widzów.

 

23-f-3-osobliwy-dom-pani-peregine

Tytuł: Osobliwy dom Pani Peregrine – nowość
Data premiery: 7 października 2016

Tim Burton znów popełnił film. I znów nie wspiął się na szczyty swoich możliwości. Niby wszystkie elementy, które powinny być, są, ale jednak całość nie gra…

 

KITY filmowe

23-f-kit-inferno

Tytuł: Inferno – nowość
Data premiery: 14 października 2016

Z prozą Dana Browna jest taki problem, że jego powieści czyta się świetnie, ale już przeniesione na duży ekran wypadają blado. Bo wychodzą wszelkie dziury, które umykają pod przykrywką zręcznego pióra. Kolejna część z doktorem Langdonem wypada równie kiepsko jak poprzednie. Niestety.

 

23-f-kit-szkola-uwodzenia-czeslawa-m

Tytuł: Szkoła uwodzenia Czesława M. – nowość
Data premiery: 21 października 2016

I znów… Polskie komedie próbują być śmieszne. I czasem coś wychodzi, ale częściej całość wypada bardzo blado. I tak też się stało z najnowszą komedią, w której to w głównego bohatera wcielił się nie kto inny, jak… Czesław M.

Czy przeczytaliście coś z listy? Macie na coś ochotę? Byliście na którymś filmie w kinie?

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: