Marzysz o własnej książce? Weź udział w konkursie: Misja – książka!

  29 września, 2016

Zapewne wielu z Was marzyło o wydaniu własnej książki. Jeśli jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej, a do tego zbierzesz zgraną ekipę składającą się z co najmniej trzech osób, masz właśnie taką możliwość! Bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów możesz własnymi siłami spróbować stworzyć i zaprojektować książkę. Jak to zrobić?


1

Wystarczy, że zgłosisz się do konkursu Misja – książka! organizowanego przez platformę Ridero, wolnelektury.pl oraz Fundację Nowoczesna Polska. Jest jednak kilka warunków:

  • musisz stworzyć drużynę, w której znajdzie się od 3 do 10 uczniów. Nie musicie być jednak z tej samej klasy
  • musisz znaleźć nauczyciela, który stanie się Opiekunem Waszej grupy i który wypełni formularz rejestracyjny.
  • każda osoba z drużyny musi przygotować co najmniej jedno opowiadanie lub ilustracje do książki.

Na  napisanie opowiadań, a następnie zaprojektowanie książki od okładki po stronę końcową, macie czas do 30 listopada 2016 roku. Drużyna nie ma narzuconej z góry tematyki zbioru opowiadań. Jednak uwaga! Zbiór opowiadań musi łączyć temat przewodni. W książce powinno znaleźć się od 3 do 10 tekstów o długości od 1800 do 18000 znaków ze spacjami. Dodatkowo zbiór może zawierać maksymalnie 50 elementów graficznych.

Masz niepowtarzalną okazję, by wraz z przyjaciółmi stworzyć wymarzoną książkę, dodatkowo której jesteś współautorem. Jeśli zgarniesz Główną Nagrodę, wszyscy z grupy otrzymają tablet, a także obowiązkowy Puchar. Dla zdobywców drugiej i trzeciej nagrody przewidziano gadżety elektroniczne. Zwycięzcy otrzymają dodatkowo wydrukowane egzemplarze własnej książki.

Jest o co walczyć!

Poproś wybranego nauczyciela, by został opiekunem Twojej grupy i wypełnił formularz zgłoszeniowy udostępniony na stronie ridero.

A że pomysł i formuła bardzo ciekawa, to i blog Oko na kulturę został patronem medialnym konkursu!

 

 

 

 

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: