Kulturalne hity i kity blogosfery #16

  26 czerwca, 2016

Od ostatniego zestawienia minęły dwa tygodnie. Brak czasu uniemożliwił mi rzetelne przygotowanie listy, ale co się odwlecze, to nie uciecze, więc powracamy! A od ostatnich „Hitów i kitów” troche się pozmieniało, choć… wróciła jedna książka, której już się nie spodziewałam spotkać na liście. A jednak… Jak się okazuje nadal włada sercami czytelników. Gdy piszę te słowa, jest sobotnie popołudnie. Żar leje się z nieba, a jutro (a raczej dziś, bo wpis zostanie opublikowany w niedzielę), podobno nic się nie zmieni. Jakie mamy na to lekarstwo?


7

Oczywiście, smażing, plażing i booking 🙂 

A wieczorem film przy schłodzonym piwie, ewentualnie gra planszowa na tarasie lub w ogrodzie. Ale się rozmarzyłam!

HITY książkowe

Hity książkowe - Tytany - Victoria Scott

Tytuł: Tytany – nowość
Data premiery: 2 czerwca 2016
Wydawnictwo: IUVI

Skoro mieliśmy roboty walczące na rigu, to czemu nie stworzyć mechanicznych koni ścigających się zamiast prawdziwych zwierząt? Dodać do tego silną bohaterkę, która musi walczyć o swoje i już mamy przepis na udaną powieść. A że Victoria Scott potrafi pisać, to i wciąga czytelnika w opowiadaną historią.

 

Hity książkowe - Podpalę Wasze Serca - Marcin Brzostowski

Tytuł: Podpalę wasze serca! – nowość
Data premiery: 17 czerwca 2016
Wydawnictwo: e-bookowo.pl

Mocna w treści i niezwykle aktualna. Ukazująca absurdy korporacji i skutków, jakie może wywołać u zwykłego człowieka. Marcin Brzostowski nie oszczędza czytelnika i jestem bardzo ciekawa jak książka wypada wobec powieści „Master” Świerzewskiego (którą właśnie czytam!)

 

Hity książkowe - Historia pszczół - Maja Lunde

Tytuł: Historia pszczół – powrót
Data premiery: 14 kwietnia 2016
Wydawnictwo: Literackie

Po krótkiej nieobecności, znów powraca! Historia pszczół zawładnęła blogosferą – i choć w zestawieniu może już się nie pojawić, to pewnie znajdzie się jeszcze niejedna recenzja (w tym u mnie). I myślę, że jest to idealna lektura na lato, gdy odganiamy się od pszczół, często (nie)uważnie je zabijając. Czy zdajemy sobie sprawę, jakie czekają nas konsekwencje, gdy zabraknie tych niezwykle pożytecznych owadów?

 

Hity książkowe - Calder. Narodziny odwagi - Mia Sheridan

Tytuł: Calder. Narodziny odwagi – powrót
Data premiery: 15 czerwca 2016
Wydawnictwo: Septem

Zakazana miłość budzi najwięcej emocji. Także wśród czytelników. Calder kocha Eden. Lecz Eden przeznaczona jest komuś innemu. I jeszcze sekta. A w tym wszystkim pierwsza, niewinna, nastoletnia miłość.

 

Hity książkowe - Dwadzieścia siedem snów

Tytuł: Dwadzieścia siedem snów – nowość
Data premiery: 24 maja 2016
Wydawnictwo: Kobiece

Gdy młoda pisarka przybywa do pewnej niewielkiej wsi i zatrzymuje się u kobiety zwanej Szarą nie spodziewa się, jak zmieni się jej rzeczywistość. Co jest snem, a co jaw?. Co jest prawdziwe, a co tylko wytworem wyobraźni?

 

Hity książkowe - Zanim się pojawiłeś - Jojo Moyes

Tytuł: Zanim się pojawiłeś– nowość
Data premiery: 27 kwietnia 2016
Wydawnictwo: Świat książki

Książka, która swój sukces zawdzięcza nie tylko opisanej historii, ale także głośnej ekranizacji, która nie tak dawno miała swoją premierę. Jak można spodziewać się po okładce to powieść romantyczna w pełnej krasie, a dodatkowo wykorzystująca motyw z Nietykalnych.

 

Hity książkowe - Dobra matka - Małgorzata Rogala

Tytuł: Dobra matka (Tom 2) – nowość
Data premiery: 15 czerwca 2016
Wydawnictwo: Czwarta strona

Autorka w drugiej części swojego kryminalnego cyklu postanowiła poruszyć ważną kwestię – prywatności dzieci. Dziś dzielimy się wszystkim, także zdjęciami swoich pociech. Czy jednak zdajemy sobie sprawę z konsekwencji? Rogala ubrała temat w zbrodniczą otoczkę, dzięki czemu powieść się nie tylko czyta, ale połyka.

 

Hity książkowe - Nienachalna z urody - Maria Czubaszek

Tytuł: Nienachalna z urody – nowość
Data premiery: 17 maja 2016
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Marię Czubaszek albo się kocha, albo nienawidzi. Tym razem autorka odsłania trochę swoich prywatnych tajemnic, także tych dotyczących jej związków. Nie mogło też zabraknąć odniesień do obecnej polityki. Jak zwykle celnie, być może boleśnie.

 

Hity książkowe - Gregor i tajemne znaki - Suzanne Collins

Tytuł: Gregor i tajemne znaki (Tom 4) – nowość
Data premiery: 2 czerwca 2016
Wydawnictwo: IUVI

Czwarta odsłona, ponoć jedna z najlepszych, nowego cyklu autorki Igrzysk śmierci, skierowana do młodszego czytelnika. Tym razem w niebezpieczeństwie są myszy – chrupacze oraz ludzie. Czy Gregor poradzi sobie z kolejną misją?

 

Hity książkowe - Miasto gniewu - Ryan Gattis

Tytuł: Miasto gniewu – nowość
Data premiery: 18 maja 2016
Wydawnictwo: Czarna owca

6 dni. Tyle wystarczyło, by Los Angeles zamieniło się w miasto chaosu, przemocy, a ludzie tracili życie. Do głosu dochodzą frustracje, mafia, przestępcy. Nie jest to typowy reportaż, jednak bazuje na autentycznych wydarzeniach.

 

Hity książkowe - Małe życie

Tytuł: Małe życie – nowość
Data premiery: 27 kwietnia 2016
Wydawnictwo: W.A.B.

Książka budząca wiele skrajnych emocji. Jedni ją pokochali, inni nazwali wydmuszką napompowaną do ogromnych rozmiarów. A skoro nie ma zgody wśród czytelników, to z pewnością powieść warta uwagi.

 

16-k-10-promyczek-kim-holden

Tytuł: Promyczek – nowość
Data premiery: 6 maja 2016
Wydawnictwo: Filia

Można powiedzieć, że to kolejna powieść o miłości dla młodzieży. Podobno jednak wzbudza mnóstwo emocji i wyciska łzy. Podobno pozycja obowiązkowa. Czytaliście?

  • Pozytywna recenzja m.in. na blogu: Maw reads

 

Jak tam Wasz booking plażowy? Co Was zainteresowało w tym tygodniu?

[mc4wp_form id="3412"]