Listy Niezapomniane. Tom II - Hity książkowe

Kulturalne hity i kity blogosfery #13

Ogólne  29 maja, 2016

Szczęśliwa trzynastka? Kto wie! Choć nad samym przygotowywaniem zestawienia wisiało fatum, które to swoje apogeum miało w piątek i po części w sobotę, gdy przez cały dzień nie miałam dostępu do Internetu. Stąd też publikacja wpisu nastąpiła dopiero dziś. W dzisiejszych hitach znajdziecie wiele nowości, choć pojawiły się również książki znane z poprzednich zestawień.


13

Nie przedłużając, zapraszam na lekturę! A po zasady odsyłam do jednego z poprzednich wpisów

Zestawienie obejmuje recenzje, które pojawiły się na blogach w dniach: 16 – 22 maja 2016

HITY książkowe

Listy Niezapomniane. Tom II - Hity książkowe

Tytuł: Listy niezapomniane. Tom 2 – nowość
Data premiery: 18 maja 2016 r
Wydawnictwo: Sine Qua Non

Wydawałoby się, że w dobie krótkich wiadomości przesyłanych SMS-ami, Twitterem czy Facebookiem nie ma miejsca na tak sentymentalną formę jak tradycyjne listy. A jednak – Listy niezapomniane to kolejny zbiór niesamowitej korespondencji, wywołującej mnóstwo emocji, w tym licznych wzruszeń.

 

To Ty jesteś Bobbym Fischerem - Hity książkowe

Tytuł: To ty jesteś Bobbym Fischerem – awans z 5 miejsca
Data premiery: 11 maja 2016 r
Wydawnictwo: Smak słowa

Czy przeszłość może do nas wrócić i dopomnieć się o sprawiedliwość? Jak zmierzyć się z demonami przeszłości? Powieść trudna do sklasyfikowania – jest to połączenie powieści obyczajowej z wątkami kryminalnymi i sensacyjnymi.

 

Alive. Żywi - Sigler - Hity książkowe

Tytuł: Alive. Żywi (Tom 1) – nowość
Data premiery: 2 czerwca 2016 r
Wydawnictwo: Feeria Young

Tym razem autor zamyka młodych ludzi w… trumnach. Gdy się z nich uwolnią czeka ich droga przez mroczny labirynt, a każdy zakręt może skrywać krwistą tajemnicę. Czy nastolatkom uda się wydostać z nietypowego więzienia?

 

 

Niebezpieczne kłamstwa - Becca Fitzpatrick - Hity książkowe

Tytuł: Niebezpieczne kłamstwa – spadek z 2 miejsca
Data premiery: 11 maja 2016 r
Wydawnictwo: Otwarte

Niby sztampowo, jak to przystało na powieść dla młodzieży. Jest więc nastolatka, są trudne relacje, jest i miłość, jak i dylematy. Pisarka ubrała to jednak w całkiem zgrabną historię, która nie raz zaskoczy czytelnika.

 

Trawers Remigiusz Mróz - Hity książkowe

Tytuł: Trawers (Tom 3) – nowość
Data premiery: 18 maja 2016 r
Wydawnictwo: Filia

Dziś debiut na czwartym miejscu, ale założę się, że w kolejnych zestawieniach książka znajdzie się wyżej (może nawet na pierwszym miejscu?). W końcu trwa moda na Mroza! To już trzeci tom z komisarzem Forstem. Ja jak na razie zakupiłam pierwszą część i jestem ciekawa czy tak jak pozostali czytelnicy pokocham Mroza 🙂

 

Od złej do przeklętej - Katie Alender - Hity książkowe

Tytuł: Od złej do przeklętej (Tom 2) – nowość
Data premiery: 18 maja 2016 r
Wydawnictwo: Feeria Young

Pierwszy tom zawładnął sercami czytelników, nie dziwi więc premiera kolejnej części historii. Jednak o książce „Od złej do przeklętej” pojawiają się różne opinie – jedni ponownie odnajdują się fabule o dwóch siostrach zadzierającymi z demonami, inni z kolei nie potrafią ponownie poczuć tego strachu, adrenaliny, napięcia, co poprzednio. Czytaliście? Jeśli tak, jak odebraliście książkę?

 

Rzeka złodziei - Michael Crummey - Hity książkowe

Tytuł: Rzeka złodziei – nowość
Data premiery: 16 maja 2016 r
Wydawnictwo: Wiatr od morza

Powieść to tak naprawdę debiut pisarza, którego inne książki mieliśmy już okazję czytać w Polsce. Tym razem Crummey opowiada o trudnym okresie kanadyjskiej Nowej Funlandii. Powraca do czasów, gdy na wyspę przybywali przybysze z Europy – ludzie, którym się nie powiodło i szukali lepszego życia, ludzie, którzy uciekali przed wymiarem sprawiedliwości i wreszcie ludzie, którzy mieli odbyć karę za swoje uczynki. Jednak, jak to bywało, przybysze zamiast czuć się jak goście, brali wszystko jak swoje…

 

Oblubienice wojny - Helen Bryan - Hity książkowe

 

Tytuł: Oblubienice wojny – nowość
Data premiery: 2 czerwca 2016 r
Wydawnictwo: Editio

Tym razem zamiast czytać o wojennej zawierusze na froncie czy też o traumatycznych przeżyciach w obozach, autorka Helen Bryan przedstawia nam inny punkt widzenia: pięciu kobiet, które muszą poradzić sobie z codziennością, gdy większość mężczyzn wyjechała walczyć na froncie. Jak sobie dawały radę, jak przetrwały?

 

13-k-7-to-skomplikowane-julie

Tytuł: To skomplikowane. Julie – spadek z 1 miejsca
Data premiery: 11 maja 2016 r
Wydawnictwo: OMGBook

Gdy Julie po przeprowadzce do Bostonu trafia do ekscentrycznej rodziny Watkinsów nikt nie spodziwa się, jak zmieni się dotychczasowe życie. Młody czytelnik zmierzy się zarówno z relacjami rodzinnymi jak i pierwszymi miłościami. Jak skończy się historia Julie? – jak sugeruje autorka na pewno będzie to skomplikowane.

 

Dziecko Odyna - Siri Pettersen - Hity książkowe

Tytuł: Dziecko Odyna – spadek z 1 miejsca
Data premiery: 17 maja 2016 r
Wydawnictwo: Rebis

Jest to pierwsza część sagi fantastycznej osadzonej w nordyckim świecie. Choć jak na razie w samej książce pojawia się niewiele mitologii, to powieść wciąga od pierwszej strony i nie puszcza do ostatniej. Główną bohaterką jest 15-letnia dziewczyna Hirka, ścigana ze względu na swoje pochodzenie…

 

Królowie Dary - Ken Liu - Hity książkowe

Tytuł: Królowie Dary (Tom 1) – powrót 
Data premiery: 27 kwietnia 2016 r
Wydawnictwo: Sine Qua Non

Wciąż nie milkną słowa uznania dla debiutu chińskiego pisarza Ken Liu. Powieść to zaledwie początek, jednak już teraz wydarzenia jakie mają miejsce zapierają dech w piersiach. Wielowątkowa i poruszająca wiele istotnych kwestii, w tym jak powinna wyglądać sprawiedliwość i władanie państwem.

 

Spotlight. Zdrada - Hity książkowe

Tytuł: Spotlight. Zdrada – nowość
Data premiery: 18 maja 2016 r
Wydawnictwo: HarperCollins Polska

Jeśli nie udało się Wam obejrzeć filmu Spotlight to koniecznie zajrzyjcie do książki. Co prawda sama jeszcze nie czytałam publikacji, jeśli jednak jest co najmniej w połowie tak dobra jak film, a na to wskazują recenzje, to z pewnością nie pożałujecie. Tym bardziej, że dziennikarze obnażają obłudę i zakłamanie wysoko postawionych dostojników kościelnych. Już sam temat jest śliski i kontrowersyjny, jednak warsztatowi dziennikarzy z Boston Globe możecie zaufać.

 

Grimm City. Wilk! - Jakub Ćwiek - Hity książkowe

Tytuł: Grimm city. Wilk! (Tom 1) – spadek z 7 miejsca
Data premiery: 13 kwietnia 2016 r
Wydawnictwo: Sine Qua Non

W naszym zestawieniu dzielnie trzyma się najnowsza książka Jakuba Ćwieka. Wygląda na to, że pomimo swej mrocznej i brutalnej natury, podbiła Wasze serca. Grimm City to kryminał, który w subtelny sposób nawiązuje do znanych baśni dla dzieci. I to miasto… Koniecznie przeczytajcie!

 

Calder. Narodziny odwagi - Mia sheridan - Hity książkowe

Tytuł: Calder. Narodziny odwagi (Tom 1) – nowość
Data premiery: 15 czerwca 2016 r
Wydawnictwo: Septem

Wśród fanatyków religijnym, w samym środku sekty, rodzi się uczucie. Caldera i Eden, dwójki osób, które w pewnym momencie znajdują w sobie wystarczająco dużo odwagi, by przeciwstawić się narzuconym regułom…

 

Historia pszczół - Maja Lunde - Hity książkowe

Tytuł: Historia pszczół spadek z 3 miejsca
Data premiery: 14 kwietnia 2016 r
Wydawnictwo: Literackie

Czy te malutkie, brzęczące, często mylone z osami, owady mają dla ludzkości znaczenie? Mają i to duże! A Maja Lunde zafascynowana i jednocześnie przerażona ich losem, stworzyła powieść, która ma przybliżyć ich istotę dla nas, dla ludzi. W ten sposób powstała magiczna saga rodzinna, w której to przeplatają się losy ludzi i pszczół.

W książkowej poczekalni…

Nowości, które zebrały co najmniej dwa punkty i nie znalazły się w poprzednich zestawieniach, a jednocześnie dobrze rokują na przyszłość to:

  • „Jak Cię zabić kochanie?” –  Alek Rogoziński
  • „Zginę bez Ciebie” – Robert Ostaszewski
  • „Piętno von Becków” – Joanna Jax
  • „Kiedy odszedłeś” – Jojo Moyes
  • „Pandora” – Mike Carey
  • „Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny przypływ” – Jennifer Donnelly

 

W tym tygodniu w zestawieniu znalazły się jedynie książki – spodowane jest to brakiem czasu na dalsze poszukiwania (wiecie, długi weekend, wolne i te sprawy). Tak więc do następnego – tym razem już w piątek!

 

[mc4wp_form id="3412"]