Zmiany czekają każdego! Także mnie

Ogólne  19 sierpnia, 2015

Postanowiłam przygotować wpis informacyjny, jako że ostatnio dużo się dzieje, otworzyłam się na inne kanały i wprowadzam kilka nowych cykli. Wpisy będą ukazywać się według określonego porządku, choć nie wiem jeszcze, na ile będę mogła sobie pozwolić na codzienne przygotowywanie tekstów. Chcę jednak, by blog stał się wreszcie miejscem, który tętni życiem. Tak naprawdę.


0

Zmiany i uaktualnienia, które dla Was przygotowałam, obwiązujące od przyszłego tygodnia:

1. Początkowo chciałam, aby posty ukazywały się codziennie, a dany typ był przypisany do określonego dnia tygodnia, ale nie jestem pewna, czy na tą chwilę jest to wykonanlne. Po miesiącu dam znać, w jakim porządku będą pojawiać się posty. Pytanie tylko, czego możecie się spodziewać? Recenzji książek, filmów i seriali – czyli standardowo. A oprócz tego…

Jedna fotografia. Jeden obraz – tak naprawdę jeden wpis z cyklu już się okazał i dotyczył zdjęcia Yoko Ono oraz Johna Lennona. W tej rubryczce znajdziecie słynne i może mniej słynne, ale ciekawe pojedyncze fotografie, obrazy, dzieła sztuki. Poznacie ich historie, interpretacje, anegdoty.

Kulturalna miłość – Nie wiem, czy pozostanie taka nazwa cyklu. Jest on ograniczony czasowo, choć nie mam pojęcia, jaka będzie data jego zakończenia. W kulturalnej miłości znajdziecie znane pary (pop)kultury. Rzeczywiste jak i fikcyjne. Tak – do stworzenia tego cyklu zainspirowali mnie John Lennon i Yoko Ono, ale nie pojawią się jako pierwsi 😉

Sylwetka – W tej sekcji znajdziecie zarówno krótkie omówienie twórczości ciekawych artystów bądź projektów, których się podjęli. Tutaj też będą ukazywać się wywiady, których mam nadzieję będzie więcej.

Na około – Trochę taka kategoria worek. Tu znajdziecie wszelkiego rodzaju podsumowania, przemyślenia, zestawienia dotyczące kultury. Czasem będzie film, innym razem sztuka, a kiedy indziej literatura. Nie recenzje, ale właśnie tak trochę na około.

Na pograniczu – Czasem mam ochotę napisać na inny temat. Dotyczący nas. Ludzi. Obecnie teksty te znajdują się w kategorii Społeczeństwo, ale kto wie, co tam jeszcze wrzucę. Stąd też nieco pojemniejsza kategoria.

Kulturalny Road Map – Czyli powracam do cyklu, który zdążyliście już poznać. Znajdziecie w nim raz w tygodniu informacje o nadchodzących wystawach, festiwalach, koncertach – słowem wydarzeniach kulturalnych z 7 wybranych miast Polski. Nie więcej niż trzy wydarzenia na jedno miasto. Najciekawsze i godne polecenia. Rzecz jasna – wybór subiektywny. Jeśli chcecie, aby Wasze miasto znalazło się na liście, dawajcie w komentarzach.

To jednak nie wszystko. Nie zabraknie także wpisów z nowinkami – trochę jak moje dawne „(około)kulturalne podsumowanie tygodnia”, tyle że rozbite na kategorie ukazujące się w oddzielnych wpisach. W międzyczasie pojawią się relacje z wystaw i innych wydarzeń kulturalnych (najbliższe to: Rynek Sztuki w Płocku oraz TIFF Festival we Wrocławiu).

2. Raz w miesiącu spodziewajcie się dziwnych i mniej dziwnych rankingów ze świata popkultury. Głosujecie Wy, ja ustalam tylko kandydatów i kandydatki. Kolejny ukaże się na dniach, bądźcie czujni!

3. Pod koniec sierpnia do wszystkich mailowych subskrybentów, roześlę ebooka. Dotyczącego kultury, rzecz jasna. Chcesz dowiedzieć się, co to będzie? Zapisz się już dziś na newsletter – jeśli dotrwałeś do tego momentu, na pewno pojawiło Ci się okienko do zostawienia swojego adresu e-mail.

4. Jako że zmienią się nieco kategorie, zmieni się również menu. Zmiany zostaną wprowadzone weekend. Zresztą nie tylko te.

Na koniec zostawiłam miejsca, w których obecnie możecie mnie znaleźć i które są na bieżąco aktualizowane.

Facebook – ale to już pewnie wiecie 🙂 Znajdziecie tu nie tylko linki do moich najnowszych wpisów, ale również obrazy, rzeźby, street art… A także artykuły i ciekawe infografiki.

Twitter i Google+ – niby jestem, ale obecnie ukazują się tam tylko i wyłącznie linki do najnowszych wpisów.

Instagram (nazwa: okonakulture) – wrzucam zdjęcia aktualnie czytanych książek, wycinek życia prywatnego i fotograficzne relacje z wydarzeń kulturalnych.

Snapchat (nazwa: okonakulture) – tak, korzystam! będą filmiki z wystaw i festiwali, ale będą również nawiązania do literatury i filmu. A przede wszystkim to tu poznacie mnie nieco bliżej, gdyż pokazuje tam skrawek swojego życia prywatnego. Na razie w bardzo ograniczony sposób, ale myślę, że powoli to się zmieni. W granicach rozsądku. Odpowiem również na Wasze pytania na chacie, jeśli tylko będziecie mieli ochotę.

Poniżej zdjęcie-kod, dzięki któremu szybciej znajdziecie mnie na snapchacie.

Snapchat-kod

 

I ostatnia kwestia – jutro czeka na Was konkurs blogowo-facebookowy. Pierwszy z trzech.

To tyle na dziś!

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: