Akcja „Czytaj to, co dobre” #6

Ogólne  25 listopada, 2014

banner-icon

Z lekką obsuwą, ale jest! Zgodnie z obietnicą pojawia się kolejna odsłona akcji „Czytaj to, co dobre”. Wzorem z poprzednich tygodni w odmienionej wersji, a więc zbiorem linków do wpisów z blogów – jeden na jeden dzień tygodnia. Różnorodnie i ciekawie, jak zawsze 😉


0

Jak zwykle zaczynamy od książki. Książki, której recenzję znajdziecie również na moim blogu. „Miód trzmieli” zrobił na mnie wrażenie, choć sama powieść wydaje się niepozorna, a miejscami staje się naprawdę abstrakcyjna. Mimo to chłonie się ją bez zastrzeżeń. A jak wypadła w oczach blogera zsiaduemlekO? 

Jeśli od recenzji wolicie nutkę literackiej kontrowersji, koniecznie zajrzyjcie na Wizję Lokalną, gdzie przeczytacie artykuł o (nie)prawdziwych zwierzeniach Aleksandra Jordana dotyczących kultowego pisarza Kosińskiego i jego „Malowanego ptaka”. Jak było naprawdę? Kto ma rację? Czy rzeczywiście Jordan tłumaczył znaną powieść na angielski?

Po przeczytaniu poważniejszego tematu, warto nieco się zrelaksować, choćby przeglądając szkice i „bazgroły” polskich ilustratorów. Wpis przede wszystkim dla osób, które chcą pocieszyć oko!

Zastanawialiście się kiedyś, co się stanie, jeśli przestalibyśmy okazywać sobie uczucia? Zarówno te dobre jak i złe? Niestety, takie eksperymenty już były i przyniosły przerażające wyniki. Jak to wszystko ma się do codziennego życia rodzinnego? Przeczytajcie na blogu Minimaliv! 

Wyjechałeś do Malezji? I nie jest to dwutygodniowy urlop, a dłuższa wyprawa? Zastanawiasz się, czy zdążyłeś się już zaaklimatyzować? Jeśli masz wątpliwości zajrzyj na bloga Zu in Asia i przeczytaj o 11 oznakach, że mieszkasz już za długo w Malezji. Może macie inne propozycje?

Najczęściej czytamy o zagranicznych agentach i ich spektakularnych sukcesach. Rzadziej wspomina się o polskich agentach, nie mówiąc już o kobietach. Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej o najlepszym szpiegu PRL-u, zajrzyj na Ciekawostki historyczne.

A na sam koniec tekst z bloga Pokolenie Ikea. Wpis lekki, lecz dający do myślenia, napisana nieco w innym stylu niż pozostałe teksty, które można znaleźć na stronie. Dotycząca życia i zmian, jakie w nas zachodzą, a może dopiero powinny zajść.

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: