Rzeźba z włosów? Magia!

  14 lutego, 2014

Przyznam szczerze… Jestem osobą, która przed lustrem lubi spędzić jak najmniej czasu. Zawsze wybieram fryzury, których ułożenie zajmie mi góra 10 minut. Ot, związać w kitkę, spleść warkocza – żadnych fantazyjnych i wyszukanych fryzur. Dlatego też zawsze podziwiałam kobiety, które potrafiły codziennie wyczarować na swojej głowie nietypową, ciekawą czy nienaganną fryzurę. Jednak żadna z nich nie wprawiła mnie w takie zdumienie, jak te kilka poniższych zdjęć. Owszem, widziałam już wiele. Widziałam wiele nietypowych zastosować umiejętności manualnych. Lecz ze względu na moją niechęć do układania włosów, akurat te zdjęcia są dla mnie prawdziwym wyzwaniem. I takim małym dziełem sztuki ze świata mody i stylizacji. Rzeźby z włosów udowadniają również, że można pokazać niezwykłe umiejętności artystyczne w każdej dziedzinie, nawet jeśli dotyka tak codziennej sfery jak układanie włosów.


5

Autorką zdjęć jest japońska artystka Nagi Noda, która współpracowała z takimi firmami jak Nike oraz Coca-Cola. Ma na swoim koncie wiele świetnych prac (wrażenie robią papierowe torby, które odpowiednio uchwycone, idealnie komponują się z właścicielką). Jednak rzeźby z włosów przebijają wszystko – są przykładem tego, że nawet na Twojej głowie może powstać coś naprawdę wyjątkowego. Z chęcią wybrałabym się do fryzjera, który wyczarowałby mi coś takiego z włosów. I później poszłabym na imprezę. Myślę, że z pewnością każdy by mnie zapamiętał. I moje włosy 😉

Wszystkie prace (nie tylko niezwykłe fryzury) można obejrzeć na stronie artystki. Zachęcam do oglądania i podzielenia się wrażeniami!

Rzeźba z włosów - Haircut sculpture

Rzeźba z włosów - Haircut sculpture

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: