Kulturalny Road Map #1 – Warszawa

  12 lutego, 2018

Kulturalny Road Map powraca. A jakże! Brakowało mi wirtualnych wycieczek po miastach, by znaleźć dla Was ciekawe wydarzenia kulturalne. I nie zawsze tak oczywiste. I nie zawsze mocno promowane. Dziś skupiam się na jednym mieście – Warszawie. Wyselekcjonować 4 wydarzenia, które będą miały miejsce w przeciągu kolejnych 7 dni? Mnóstwo koncertów, mnóstwo walentynkowych inicjatyw. Aż żal, że nie można być w kilku miejscach jednocześnie. I że doba nie jest rozciągnięta…


1

Numerację zaczynam od początku. Na tyle dawno cykl gościł na łamach bloga, że kto by pamiętał, gdzie skończyliśmy.

Wydarzenia kulturalne w Warszawie

Co: Romantyczny spacer po Łazienkach Królewskich z prezentem

Kiedy: 14 lutego 2018 r (Walentynki)
Gdzie: Muzeum Łazienki Królewskie
Cena: Wstęp wolny

No cóż… Gdy jeszcze wybierałam wydarzenia, wolne miejsca były. Dziś już ich nie ma. Śledźcie jednak uważnie fanpage „Wesołe spacery po Warszawie”, gdyż wędrówki, które oferują organizatorzy wydają się być co najmniej interesujące. Tym bardziej, że kolejny jest już 16 lutego. A motywem przewodnim nie będzie serducho, a… adrenalina. Której nocą z pewnością nie zabraknie!

 

Co: Warsaw Short Framing – offowe walentynki

Kiedy: 15 lutego 2018 r / godz. 19.00
Gdzie: Dom Kultury „Kadr”, ul. Rzymowskiego 32
Cena: Wstęp wolny / obowiązuje rezerwacja miejsc

O miłości można opowiadać na wiele sposobów. Dom Kultury Kadr proponuje więc mieszankę wybuchową. Nie dość, że kino offowe, nie dość, że w krótkim formacie, to na dodatek nie tylko z Polski, ale gorącej Hiszpanii czy „zimnych” Niemiec. Koniecznie przyjdźcie na walentynkowy pokaz!

 

Co: Spotkanie autorskie z Ulą Ryciak połączone z premierą książki

Kiedy: 15 lutego 2018 r / godz. 19.00
Gdzie: Teatr Wielki – Opera Narodowa, Plac Teatralny 1
Cena: Wstęp wolny

Ula Rryciak postanowiła przygotować portret. Podwójny: Anieli i Artura Rubinsteinów. Zadanie to karkołomne, więc i efekt musi być fascynujący. Spotkanie poprowadzi Michał Nogaś.

Co: Praski Wieczorek Artystyczny XIX – w teatrze / PROM Kultury

Kiedy: 17 lutego 2018 r
Gdzie: POM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23
Cena: 10 zł

Podoba mi się z jaką konsekwencją i upartością organizatorzy (a raczej organizatorka) przygotowują kolejne wieczorki. I jak z każdą kolejną odsłoną przybywa młodych, zdolnych artystów, którzy chcą zaprezentować się przed publicznością, ale także… przed innymi twórcami. Każdy wykonawca otrzymuje 10 minut.

A Wy na co się wybieracie? Macie kulturalne plany na Walentynki?

 

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: