Literacki Road Map: 17 – 22 maja 2016

  17 maja, 2016

Obecny tydzień to prawdziwy raj dla mola książkowego. Nie dość, że od czwartku czekają na nas Warszawskie Targi Książki, to jeszcze Empik raduje nasze serducha czytelniczym Festiwalem Apostrof. O tyle jest to ciekawa, a nawet imponująca inicjatywa, że rozgrywa się nie tylko w stolicy, ale także w kilku innych, większych miastach Polski. Postanowiłam jednak nieco poszperać i tym samym powstał dla Was przewodnik, w którym znajdziecie także wiele innych spotkań autorskich i wydarzeń literackich, niekoniecznie związanych z samym festiwalem Apostrof czy Targami Książki.

Może znajdziecie coś dla siebie? Zapraszam na specjalne wydanie Kulturalnego Road Mapu!


0

Różne Miasta Polski

 

Co: Festiwal Apostrof
Gdzie: Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Gdańsk, Katowice, Szczecin
Kiedy: 16 – 22 maja 2016
Cena: wstęp wolny

Apostrof-poziomy_Tymek_Borowski

Mnóstwo spotkań nie tylko autorskich, ale także debat dotyczących literatury. Wiele spojrzeń, wiele gatunków, wiele interesujących rozmów. Nie chcę tu wymieniać autorów, których można spotkać i kiedy, i w jakim mieście, gdyż bardzo przyjazną, a przede wszystkim interaktywną rozpiskę znajdziecie na dedykowanej stronie Festiwalu Apostrof http://www.empik.com/kultura/apostrof/program/2016/. Zdradzę Wam za to, gdzie ja sama zamierzam się wybrać, jeśli uda mi się odwiedzić Warszawę nie tylko w sobotę (sobota to taki plan minimum):

– 19 maja, godz. 18.00 – „Pisarka polska: instrukcja obsługi”, debata, w której wezmą udział Marta Masada, Anna Dziewit-Meller i Magdalena Witkiewicz. Są to autorki, których twórczości nie znam, choć oczywiście słyszałam. Z tego też względu debata wydaje mi się idealną sposobnością na zachęcenie/zniechęcenie się do ich twórczości.

– 20 maja, godz. 18.00 – Spotkanie z autorem Jaume Cabre – myślę, że jest to jedno ze spotkań, na które czeka wielu czytelników. Tym bardziej, że promocja najnowszej książki pisarza jest bardzo oryginalna: jej treść została rozsiana po Warszawie.

– 21 maja, godz. 12.00 – „Mokotów cwaniar” – Spacer literacki po Warszawie z Sylwią Chutnik. Czytałam nie „Cwaniary”, a „Dzidzię”, ale to właśnie ta książka sprawiła, że pokochałam styl pisania autorki.

– 21 maja, godz. 18.00 – Spotkanie autorskie z autorem Larsem Saabye Christensenem. Podobno jego książka „Beatlesi” to jedna z najważniejszych powieści norweskich ostatnich 25 lat. Więc trzeba być!

 

Literacka Warszawa

Tak to już jest, że to właśnie w stolicy mamy okazję uczestniczyć w największej ilości wydarzeń kulturalnych. Szczególnie, gdy lada moment Stadion Narodowy wypełni się książkami i głodnymi czytelniczych wrażeń odwiedzających. Nie tylko z Warszawy, ale także z Polski. Oczywiście nie sposób nie wspomnieć o Warszawskich Targach Książki, które rozpoczynają się już w czwartek, czyli 19 maja i potrwają aż do niedzieli. Na Stadionie Narodowym znajdziemy niemal wszystkie wydawnictwa, także obcojęzyczne. Nie zabraknie spotkań autorskich, dyskusji, paneli, a także przyznawania nagród i ogłaszania nominacji.

Oprócz tego w Warszawie będzie można uczestniczyć w następujących spotkaniach i wydarzeniach (niezwiązanych z targami ani Festiwalem Apostrof):

17 maja 2016, wtorek

spotkania-autorskie-warszawa-17-maja

 

18 maja 2016, środa

19 maja 2016, czwartek

20 maja 2016, piątek

 

Oprócz powyższych spotkań autorskich, 18 maja rozpocznie się Festiwal Literatury dla Dzieci, który potrwa aż do 22 maja. Mnóstwo atrakcji dla dzieci, warsztaty, spotkania, konkursy. Uwaga! Choć na festiwal przewidziano wstęp bezpłatny, należy wcześniej zarejestrować się na poszczególne wydarzenia. Drodzy rodzicie, musicie się spieszyć, gdyż na wiele z nich już zabrakło miejsc!

Literacki Kraków

  • 18 maja 2016, godz. 18.00 – Spotkanie z Katarzyną Kojzar, autorki książki „Profesor Skalski”. Spotkanie odbędzie się w Massolit Books & Cafe (ul. Felicjanek 4).
  • 19 maja 2016, godz. 18.00 – Spotkanie z Robertem Ostaszewskim, autorem książki „Zginę bez Ciebie”. Spotkanie odbędzie się w Massolit Books & Cafe (ul. Felicjanek 4)
  • 19 maja 2016, godz. 18.00 – Spotkanie z Lidią Pańków, autorką książki „Bloki w słońcu. Mała historia Ursynowa Północnego”. Spotkanie odbędzie się w Muzeum PRL-u (os. Centrum E1)
  • 20 maja 2016, godz. 19.00 – Spotkanie z Marcinem Kąckim, autorem książki „Białystok. Biała siła, czarna pamięć”. Spotkanie odbędzie się w Klubie Jagiellońskim (Rynek Główny 34)

spotkania-autorskie-krakow

Literacki Wrocław

Literacka Łódź

spotkania-autorskie-lodz

 

Partnerem wpisu jest kiwiportal.pl – wszystkie wydarzenia w jednym miejscu!

kiwiportal-sponsor

 

Znaleźliście coś dla siebie? Gdzieś się wybieracie?

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: