3 Kulturalny Road Map: tym razem rządzą książki i teatr

  2 grudnia, 2013

mapka_3

numer_16-8 grudnia i 13-15 grudnia 2013, Poznań
17. Festiwal Teatralny Maski

Podczas kolejnego już festiwalu zostanie zaprezentowanych 10 spektakli alternatywnych, które zostały rozłożone na dwa weekendy grudnia. Wśród nich znajdzie się aż 5 premier. Jakie spektakle pojawią się podczas festiwalu? Po raz pierwszy (i przy okazji pierwszego dnia, 6 grudnia) zostanie zaprezentowany spektakl „Egzorcyści i terapeuci” przygotowany przez Teatr Automaton, opowiadający postapokaliptyczną historię, w której ostatni ludzie na ziemi muszą zmagać się z rzeczywistością. Co ciekawe, podczas przedstawienia widzowie zostaną uraczeni elektroniczną muzyką graną na żywo oraz videomapingiem. Oprócz tego zaplanowano:


0

6 grudnia
– Teatr Zielony Wiatrak „Kocha, lub, szanuje” – godz. 18
– Teatr Automaton „Egzorcyści i terapeuci” – godz. 20 premiera

7 grudnia
– Teatr Kryły Hałopa „Czarnobyl” – godz. 18
– Jacek Zawadzki „Hantio” – godz. 20

8 grudnia
– AnonyMMous.org „WTF!?” – godz. 18
– Teatr Ba-Q „Toast” – godz 20 premiera

13 grudnia
– Teatr Circus Ferus „Próżne” – godz. 19 premiera

14 grudnia
– Teatr Fuzja „Wszawa elegia” – godz 18 premiera
Teatr Usta Usta „Procesy” – godz. 19 i 21 premiera

15 grudnia
– Teatr WARSawy „Tato nie wraca” – godz. 18

numer_27 i 8 grudnia 2013, Poznań
Rookie Book Fair

Jest to niezwykłe wydarzenie na kulturalnej mapie nie tylko Poznania, ale także polskich festiwali (targów) literackich w ogóle. W ciągu tych dwóch grudniowych dni, odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć przede wszystkim niezwykłe wydania książek artystycznych, bardzo często pojawiających się w limitowanych ilościach i trudno dostępnych w zwykłych księgarniach. Podczas festiwalu swoją ofertę zaprezentuje aż 40 wydawnictw, w tym działające na terenie Niemiec, Danii oraz Włoch. Na stoiskach będzie można zapoznać się się artbookami, albumami oraz komiksami. Jednak każda pozycja to dbałość o niemal każdy element: począwszy od doboru papieru, skończywszy na ilustracjach zdobiących poszczególne strony. Rookie Book Fair to również okazja do kupienia prezentu dla prawdziwego mola książkowego, który nadal lubi zapach farby drukarskiej i piękne wydania. Pomysłodawcą projektu jest działające od niedawna wydawnictwo Mundin.

Targi odbędą się w Słodowni +1 i rozpoczną się o godzinie 12.

numer_35-8 grudnia 2013, Wrocław
22 edycja Wrocławskich Targów Dobrych Książek

W tym samym czasie osoby, którym nie pod drodze do Poznania, a bliżej do Wrocławia, mogą uczestniczyć w innych, choć już nie tak artystycznych targach. Wyjątkowość tegorocznej edycji polega na doborze miejsca, w którym będzie odbywać się wydarzenie. Na Dworcu Głównym we Wrocławiu pojawi się 123 wydawców, którzy swoimi stoiskami wkomponują się w przestrzeń tego nietypowego miejsca. Oprócz możliwości zapoznania się z ofertą książkową, targi będą okazją do spotkania się z ulubionymi autorami (m.in. Olga Tokarczuk, katarzyną Gubałą, Janem Miodkiem czy Tomaszem Sekielskim).

numer_47, 14, 21 grudnia 2013, Kraków
KaFFA – Krakowski Festiwal Filmów z Audiodeskrypcją

Wyjątkowym wydarzeniem wychodzącym naprzeciw osobom z niepełnosprawnością wzroku i/lub słuchu jest krakowski festiwal, podczas którego przez trzy kolejne soboty grudnia zostaną zaprezentowane trzy filmy: Nietykalni, Dziewczyna w trampkach oraz Wino truskawkowe. Festiwal to również możliwość spotkania się przed seansem ze znawcami filmu, którzy poruszą istotne dla kinematografii i nie tylko zagadnienia. Aby móc uczestniczyć w wydarzeniu wystarczy wysłać maila ze zgłoszeniem na adres [email protected]

Czy gdzieś się pojawicie? Piszcie w komentarzach!

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: