KONKURS! KONKURS! I informacja o nowym portalu – slowmade.pl! [Zakończony]

Twórczość własna  28 listopada, 2013

Mam dla Was konkurs. Tym razem zupełnie inny niż dotychczas, gdyż jest jednocześnie prośbą. Już za dwa miesiące, najpóźniej trzy (po zakończeniu wszystkich testów) zostanie uruchomiona platforma, na której mam nadzieję znajdziecie wiele ciekawych i unikalnych przedmiotów przygotowanych przez naszych polskich projektantów, artystów, ale także zdolnych amatorów-hobbystów, którzy chcą nie tylko zarobić, ale także poświęcają czas swoim pasjom. Teoretycznie w „internetach” można znaleźć wiele portali, które pośredniczą w sprzedaży tego typu przedmiotów, ale mam nadzieję, że portal, który został przeze mnie wymyślony i zaprojektowany wniesie wiele świeżości, a także udostępni funkcje, których nie znajdziecie u konkurencji. Ma być również miejscem tętniącym życiem, a nie kolejną platformą nastawioną na zysk oraz miejscem, gdzie w końcu znajdziecie przedmioty związane z popkulturą, literaturą, filmami itp. Wiem, że na razie brzmi to lakonicznie i dość ogólnikowo, jednak w przeciągu tych dwóch, trzech miesięcy będę udostępniać kolejne informacje na blogu (nie tylko moim, ale specjalnie powołanym do życia związanym z tymże portalem). Wiadomo, konkurencja nie śpi. Długo się zastanawiałam nad formułą, systemem działania oraz możliwościami, biorąc pod uwagę wszystko to co jest dostępne oraz czego brakuje. Dzięki czemu strona przykuje Waszą uwagę i będziecie chętnie z niej korzystać.


32

Co będę się rozpisywać, mam nadzieję, że za te dwa miesiące zajrzycie na podany adres i zobaczycie o czym mowa 🙂 Tym bardziej, że początkowo udostępniona wersja będzie systematycznie otrzymywać kolejne funkcje i poszerzać swój zakres – zarówno dla sprzedających jak i kupujących!

Na czym więc polega konkurs? Mam przygotowany cztery wersje loga. Pomimo gorących dyskusji w gronie znajomych oraz bliskich nie mogliśmy dojść, które z nich będzie najlepszym reprezentantem nowego portalu. Dlatego też proszę Was o zostawienie w komentarzu informacji, które z nich najbardziej się Wam spodoba. Wystarczy numerek loga, choć wszelkie sugestie, uzasadnienia, dodatkowe słowa otuchy będą mile widziane. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10 grudnia i tego też dnia zostanie uruchomiony wspomniany blog związany z portalem wraz z wybranym logiem. Dla wszystkich osób, które zgłoszą się do konkursu została przewidziana nagroda – książka „O krok” Henninga Mankella. Jeśli do konkursu zgłosi się co najmniej 20 osób, zostanie wyłoniony drugi zwycięzca i otrzyma „Nie bierz do ust ręki umarlaka” Dany Kollmann. A jeśli udałoby się zebrać co najmniej 50 głosujących przewiduję trzecią nagrodę – tym razem niespodziankę. Tak więc, jeśli macie bloga, facebooka czy cokolwiek innego przekazujcie informację dalej! W skrócie konkurs będzie miał następujący przebieg:

1. W komentarzu pod tym postem, podajecie numer loga, które Wam się spodobało najbardziej wraz z ewentualnym komentarzem (nie jest on jednak obowiązkowy i nie wpływa na przyznanie nagrody – pozwoli jednak udoskonalić logo lub zostawić takie, jakie jest)
2. Dodatkowo proszę Was o podanie adresu e-mail, co pozwoli na kontakt po ogłoszeniu wyników.
3. 10 grudnia 2013 r. o godz. 18 w drodze losowania zostanie wybrany zwycięzca konkursu.
4. 10 grudnia 2013 r. o godz. 21.00 na facebooku oraz blogu zostanie wskazany zwycięzca/-y konkursu.
5. Gdy konkursu:
– zgłosi się mniej niż 20 osób, zostanie rozlosowana jedna nagroda – „O krok” Henning Mankell

o_krok_mankell
– zgłosi się więcej niż 20, ale mniej niż 50 osób, dokładam jeszcze jedną książkę – „Nie bierz do ust ręki umarlaka” Dany Kollmann

nie_bierz_do_ust

– zgłosi się więcej niż 50 osób – czekać będzie książka niespodzianka. Tytuł książki zostanie podany dzień przed losowaniem.
6. W losowaniu każdej książki wezmą udział wszystkie osoby, które zgłosiły się do konkursu tzn. osoba, która ma duże szczęście, może zgarnąć wszystkie trzy nagrody!
7. Dodatkowych warunków uczestnictwa nie ma, choć udostępnienie dalej informacji jest mile widziane. Tym bardziej, że przynosi wiele korzyści 🙂

LOGA DO WYBORU

Propozycje loga dla slow-made. Z lewej - wersja 1; z prawej - wersja 2
Propozycje loga dla slow-made. Z lewej – wersja 1; z prawej – wersja 2
Propozycje loga dla slow-made. Z lewej - wersja 3; z prawej - wersja 4
Propozycje loga dla slow-made. Z lewej – wersja 3; z prawej – wersja 4

Oprócz konkursu, mam do Was prośbę – jeśli znacie osoby, które projektują czy to zawodowo czy to hobbystycznie wszelkiego rodzaju przedmioty (nie na masową skalę) informujcie ich o projekcie slowmade.pl. Niech piszą na adres [email protected] – dla pierwszych 50 projektantów, designerów, artystów, hobbystów, przygotowałam atrakcyjny pakiet!

I ostatnia sprawa – osoby, które chciałaby mieć wpływ na wygląd i funkcjonalność portalu slowmade.pl mogą wziąć udział w beta testach, które przewidziane są na koniec stycznia/początek lutego. Nie jest wymagana żadna fachowa wiedza, a jedynie chwilka czasu 🙂 Poszukuję około 5-6 osób, które zdecydują się przetestować portal z punktu widzenia użytkownika i wytkną niedociągnięcia. Dla osób, które zdecydują się na taką współpracę, przewidziałam również nagrody książkowe. Jeśli jednak chcecie inną formę współpracy i tak piszcie! Ustalimy ewentualne warunki. Adres kontaktowy, to oczywiście [email protected]. Proszę tylko abyście w tytule wiadomości wpisali Slow-made.pl Beta testy.

[Aktualizacja 02-12-2013: dla łatwiejszego porównania poprawiłam prezentację wszystkich wersji loga. Być może dzisiaj albo jutro przedstawię niektóre poprawki  wprowadzone do propozycji według Waszych sugestii]

[Aktualizacja 10-12-2013] WYNIKI KONKURSU!

Mama wcieliła się w maszynę losującą. Nad prawidłowym przebiegiem losowania czuwał mój brat. Jako że w konkursie wzięło 25 osób, zostały wylosowane dwie książki, które otrzymają…..

„O krok” Henninga Mankella trafi do Joanny Sobczak
„Nie bierz do ust ręki umarlaka” trafi do właścicielki bloga naPięknej

Gratuluję zwycięzcom!

Zliczyłam również głosy dotyczące wyboru loga. I tak jednym głosem przewagi (9 oddanych) zwyciężyła propozycja numer 4. Na drugim miejscu uplasowała się propozycja numer 1 (8 oddanych). Po cztery głosy zdobyły propozycje 2 i 3. Dziękuję wszystkim za wzięcie udziału w konkursie i pomoc w podjęciu decyzji!

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: