Był i go nie ma , czyli dom z klocków LEGO!

  12 lipca, 2013

lego_bricks

Można spełniać swoje marzenia. Można być kreatywnym. Na blogu nieraz pokazywałam Wam jak szara codzienność może być inspirująca. Czasem wystarczy zwykła butelka, innym razem książka telefoniczna. Wydaje się jednak, że jedna rzecz pobudza wyobraźnię dość mocno, a jednocześnie pozwala przenieść dziecięce marzenia do prawdziwego życia. Mowa o klockach lego, które stanowią świetny budulec i które wykorzystywane są do tworzenia nietypowych rzeźb czy też… domów.


13

Wyzwania podjął się nie kto inny, jak James May (jedna z gwiazd Top Gear), który wraz z grupą wolontariuszy zbudował dwukondygnacyjny dom składający się z klocków lego. Budynek stanął w Dorking w Wielkiej Brytanii. Do wzniesienia nietypowej budowli wykorzystano aż 3,3 milionów klocków lego. Dom został ukończony we wrześniu 2009 roku.

Początkowo dom miał zostać sprzedany do tematycznego parku w Legolandzie, jednak zbyt wysoki koszt sprawił, że dom nie tylko pozostał na swoim miejscu, ale spotkał go równie smutny koniec. Został rozebrany…

James_May's_Lego_House_nears_completion
Źródło: commons.wikimedia.org/

Galeria do obejrzenia na stronie Top Gear

Co myślicie o takim domu? Zamieszkalibyście w przysłowiowych czterech ścian zbudowanych nie z tradycyjnych materiałów a ukochanych klocków lego?

Mogą zainteresować Cię również:

Mona Lisa  - Marco Pece

 

 

 

Lego Art – sztuka naszego dzieciństwa!

 

 

 

lego-fashion-1

 

 

 

 

 A co tam – Lego też jest modne! 

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: