Meble jak z kreskówki – The Analogia Project

  29 stycznia, 2013

Nie wiem, czy jeszcze pamiętacie, ale jakiś czas temu, opisywałam torebki, które wyglądają niczym wyciągnięte z kreskówki. Jak się okazuje, projektantom udało się osiągnąć podobny efekt, ale nie przy projektowaniu ubrań, a mebli.


4

The Analogia Project to projekt, który narodził się, dzięki współpracy dwójki utalentowanych projektantów – Andrea Mancusco oraz Emilia Serra. Razem zaczęli współpracować już w 2008 roku. Każde z nich doświadczenie zdobywało w nieco innych dziedzinach, dzięki czemu mogli je wykorzystać i stworzyć coś niepowtarzalnego.

1

Tym czymś są właśnie bardzo nietypowe meble. Patrząc na nie z daleka, oglądający ma wrażenie, jakby patrzył na kreski (takie jak w prostych kreskówkach) namalowane na ścianie. Wrażenie – niesamowite. Patrząc na zdjęcia, na których projektanci stoją na tle stworzonych mebli, odnosi się wrażenie, że zostali wyjęci z zupełnie innego świata.

2

Oczywiście, elementy wystawy nie nadają się do codziennego użytku, niemniej świetnie komponują się ze sobą i urozmaicą nudne przestrzenie – szczególnie w dużych pomieszczeniach, gdzie duże połacie ścian stanowią wyzwanie dla architektów czy domowników. Eksponaty można potraktować jako rzeźby, które imitują codzienne rzeczy w innym wymiarze. Choć wśród eksponatów znajdziemy krzesło, nie usiądziemy na nim, czy stół, który nie nadaje się, by zjeść przy nim obiad.

3

4

5

6

7

8

9

 

Zdjęcia pochodzą ze strony projektu Analogia Project 

 

 

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: