Kilka(naście) sposobów na niezwykłą choinkę

  13 grudnia, 2012

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta… Trudno uwolnić się od znanych słów z reklamy Coca-Coli, gdy wokół w supermarketach, centrach handlowych czy nawet na ulicach miast widać świąteczne ozdoby. Nie chcę jednak rozwodzić się nad bezsensownością tak wczesnego przypominania ludziom, że zbliżają się święta, więc zakupy należy robić już grubo ponad miesiąc wcześniej. W zamian chciałabym Wam pokazać kilka sposobów na choinkę… By stała się nietypowa i jednocześnie nie trzeba było ciąć drzew w pobliskim lesie…


4

Dla moli książkowych
Jeśli toniesz w książkach, a kolejne tomy nie mieszczą Ci się na półkach, może warto wykorzystać je… na zrobienie choinki. Idealnie się nadają na stworzenie dowolnego kształtu choinki. Mało tego, nic nie stoi na przeszkodzie, by taką choinkę ozdobić!

book-christmas-tree-1

Dla osób z duszą dziecka
Jeśli nie książki, to może klocki lego? Szczególnie polecane w domach, gdzie klocki panoszą się niemal w każdym kącie. Zabawa dla dużych i małych:

 lego-christmas-tree-1

 

lego-christmas-tree-2

 

Swoją drogą jest to najwyższa choinka utworzona z klocków lego. Do jej stworzenia wykorzystano aż 600 000 klocków lego.

Dla dziewczynek polecam taką o to choinkę. Prawda, że słodka?

christmas-tree-pokemon

A jeśli jeszcze nie wiecie, którą wybrać, to może tą z pluszowych misi?

 

teddy-xmas-tree

 

Dla łakomczuchów
Jeśli jesteś łasuchem, to choinka idealna dla Ciebie! A może jednak nie… Chyba pasuje do domów, gdzie jedzenie zalega w lodówce.

 

caloric-christmas-tree

 

sweet-christmas-tree

Dla pijących hektolitry
Jeśli nie zbierasz puszek, to niestety musisz pożegnać się ze stworzeniem tak wspaniałej choinki. Jeśli jednak skrupulatnie odkładasz każdą puszkę do worka w piwnicy, zrób z nich użytek i stwórz piękną, świecącą choinkę.

mountain-dew-christmas-tree

Dla ciekawskich – filmik jak zbudować taką choinkę

Może się tak zdarzyć, że nie pijesz napojów z puszek, tylko z butelek. Nie martw się! Dla Ciebie też jest ratunek. Inspirację znajdziesz poniżej:

 

bottle-christmas-tree

 

bottle-christmas-tree-2

 

Dla minimalistów i czyściochów
Nie chcesz przepychu w domu? Ani żywych drzewek? Nie podobają Ci się poprzednie pomysły? Zawsze możesz zafundować sobie choinkę drewnianą! Zero dywanu z igieł i kłucia podczas strojenia drzewka. Prosto i ładnie.

 

wooden-christmas-tree

 

Możesz również pokusić się o choinkę… na ścianie. Miejsca nie zajmuje w ogóle. Jedynie co pozostaje to ewentualny ślad kleju na ścianie. Ale… raz do roku można zaszaleć!

 

wall-christmas-tree

 

Dla bogaczy
No cóż, to jest najdroższy sposób na stworzenie choinki. Diamenty, kryształy… Aż strach przebywać z taką choinką w jednym pomieszczeniu…

 

jewellery-christmas-tree

 

Dla maniaków komputerowych

Choć w tym przypadku jest to choinka dość mała, to nic nie stoi na przeszkodzie, by poszaleć i stworzyć olbrzyma 😉 Tylko skąd wziąć tyle części?

 

it-christmas-tree

 

monitor-xmas-tree

Kto lubi Pac-Mana ręka do góry. Wszyscy? No to macie:

 

pacman-xmas-tree

 

Dla maniaków mody
Coś dla Panów. Którzy bez krawata nie wyjdą z domu.

tie-christmas-tree

Kiedy już nie ma ratunku…

ledder-xmas-tree
Którą Ty wybierasz?

 

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: