„Jest dobrze bo umiemy żyć” – kilka słów o Marysi Sadowskiej

  7 grudnia, 2012

maria_sadowskaLubię ten głos. Kojący i ciepły. Lubię również utwory. Mądre, szczere i osobiste. Marysia Sadowska to przede wszystkim utalentowana wokalistka, ale i również reżyser i scenarzystka. Ma na swoim koncie 9 krążków oraz 5 filmów, z których aż cztery reżyserowała i pisała do nich scenariusz. W jednym pojawiła się w obsadzie aktorskiej.


3

W muzyce nie ogranicza się tylko do jednego gatunku. Nie trzyma sztywno ram, dryfując tam, gdzie akurat poniesie ją serce. Zdarzały jej się zarówno utwory popowe jak i reggae, jazzowe, a nawet elektroniczne. Potrafi zaskakiwać doborem repertuaru, dzięki czemu każda kolejna płyta jest niespodzianką dla fanów.

Pierwszy dojrzały album „Marysia Sadowska” wydała w 2004 roku. Znalazł się na niej utwór „Chcemy tylko tańczyć” stworzony na podstawie wiersza „Młodzi” Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Podobnie jak inne utwory na płycie. Jednak tutaj brzmi jak kilka innych polskich wokalistek.

W 2009 roku ukazała się jej kolejna płyta – „Spis treści”, w całości przygotowana przez artystkę. Sama napisała teksty, skomponowała muzykę, a także wyprodukowała. Choć w przeciwieństwie do pozostałych płyt, które obracały się wokół zbliżonej tematyki, a przede wszystkim stanowiły wynik inspiracji innymi artystami jak Komeda czy Pawlikowska, „Spis treści” jest osobistym przeżyciem, autobiograficznym rysem, stanowiącym kompilację utworów z różnego okresu. Znalazł się na niej również utwór „Jest dobrze”. Teledysk, który nakręcono wywołał kontrowersje, a telewizja zakazała jego emisji. Widocznie, trupy i śmierć to nie najlepsze tło dla muzyki. W zamian oglądajmy więcej rozebranych panien 😉

W tym roku Maria Sadowska wzięła udział w kampanii promującej wykonywanie testu HIV. Jest to kampania społeczna, a szczegóły można znaleźć na stronie odkryci.pl

A na koniec zostawiam Was jedną z piękniejszych i przejmujących piosenek skomponowanych przez Marię Sadowską.

Zdjęcie pochodzi ze strony artystki

 

 

 

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: